Георгій Нарбут і творення українського бренду

 

З 1 серпня на вулицях Києва з’явилися виставка зі ста сітілайтів з плакатами сучасних графіків, дизайнерів, художників із восьми країн світу, які вступають у творчий діалог із мистецькою спадщиною Георгія Нарбута – це означає, що цьогорічний проєкт РОДОВОДУ за підтримки УКФ «Георгій Нарбут і творення українського бренду» перейшов в активну стадію.

Вулична виставка має звернути увагу широкої аудиторії на 135-річчя Нарбута-класика, на життєздатність його ідей сьогодні і на необхідність сучасного дизайну в нашому житті. Куратор виставки — Саша Биченко.

Роботи 33 авторів із проектів видавництва РОДОВІД «НАРБУТ ХХІ» та «Георгій Нарбут і творення українського бренду», підтриманих УКФ, на два місяці сворюють «вуличну виставку» у Києві. Її доповнюють чотири борди із творами самого Георгія Івановича (дизайн - студія Kultura). Тож, якщо зустрінете на виїзді з Києва Енея з козаками чи знамениті чорно-білі силуети Нарбута, згадайте, що Георгій Нарбут — той, хто на початку ХХ століття творив бренд української держави: гроші, абетку, марки, печатки, книжки, дизайн офіційних документів, проєкт державного герба.

  

Outdoor-виставка (партнер виставки — компанія Prime Group) — це перший прояв великого українсько-французького проєкту видавництва РОДОВІД та Центру Анни Київської «Георгій Нарбут і творення українського бренду», присвяченого 135-річчю з дня народження видатного українського художника і дизайнера Георгія Нарбута (1886-1920), який відбувається за підтримки Українського культурного фонду.

Крім вуличної виставки, у рамках цього проєкту вийде:

  • україномовна монографія «Образний світ Георгія Нарбута і творення українського бренду» Мирослави Мудрак, професорки Огайо Університету (США), українською (переклад з англійської  Ярослави Стріхи) і франкомовна монографія (переклад — Оділь Арден). Дизайн обох книжок — харківська студія ГРАФПРОМ
  • франкомовна версія сайту https://narbutxxi.rodovid.net

«Георгій Нарбут і творення українського бренду» – міжнародний проєкт РОДОВОДУ у партнерстві з Центром Анни Київської (Санліс, Франція). Спільно ми готуємо презентації у трьох французьких містах — Парижі, Бордо і Санлісі

  • виставки плакатів із проектів НАРБУТ ХХІ та «Георгій Нарбут і творення українського бренду» та французьких дизайнерів
  • франкомовного видання «Образний світ Георгія Нарбута і творення українського бренду»
  • фільму «Брендарі» Надії Парфан із французькими субтитрами про школу графічного дизайну в Україні, «батьком» якої можна вважати Георгія Нарбута

Цьогорічний проєкт творчо актуалізує українську мистецьку спадщину — поєднує інноваційну візуальну традицію модернізму із сучасним дизайном і мистецькими проєктами. Проект встановлює зв’язок між процесом брендування нової української

держави, над яким працював Георгій Нарбут більше ста років тому, і сучасним брендингом, спробами дизайнерів ХХІ століття створити власний, актуальний стиль, використовуючи національні візуальні елементи і вписуючи їх у світові тенденції дизайну. 

 

Проєкт «Георгій Нарбут і творення українського бренду » — це наступний етап популяризації творчості Георгія Нарбута видавництвом РОДОВІД: 2020 року за підтримки УКФ видавництво успішно зреалізувало проєкт «НАРБУТ ХХІ», в рамках якого відбувся міжнародний конкурс плакатів «На перетині всіх протилежностей», який мав на меті переосмислити доробок Георгія Нарбута з позицій дизайнера ХХІ століття, поговорити про спадкоємність у дизайні, візуальну мову минулого і естетику майбутнього, та порушити гострі питання сьогодення мовою плакату; вийшов НАРБУТІВСЬКИЙ ЗБІРНИК, відновлене видання 1933 року, яке вважали втраченим; фільм Надії Парфан «Брендарі» — серія інтерв'ю з тими, хто творить сучасний український бренд останні сто років; дослідження Мирослави Мудрак «Образний світ Георгія Нарбута і творення українського бренду» англійською мовою. І ще один важливий аспект проєкту — презантація книги, фільму (з англійськими субтитрами) і онлайн-виставки у Чикаго спільно з партнерами проєкту-2020 Українським Інститутом Модерного Мистецтва. І якщо минулого року спадщину Георгія Нарбута представили у США, цьогоріч, на 135-річчя автора з його спадщиною познайомлять французів. Та головне, щоб про нього знали і пам’ятали самі українці.

Сайт проєкту НАРБУТ ХХІ — https://narbutxxi.rodovid.net/

Проєкт НАРБУТ ХХІ отримав 2020 року премію УКФ у секторі «Дизайн і мода».

А НАРБУТІВСЬКИЙ ЗІБРНИК, здизайнований командою студії Kultura (Numo Team — тодішня назва), переміг у глядацькому голосуванні Книжкового Арсеналу як найкраща книжка року та здобув перемогу журі «Найкращий книжковий дизайн» і названий найкрасивішою книжкою року!

«Але найбільшою нагородою для творців “НАРБУТ ХХІ”, — вважає керівниця обох проєктів, директорка видавництва РОДОВІД Лідія Лихач, — стала популярність і любов до творчості Георгія Нарбута серед молоді, яка просто вибухнула і об’єднала тисячі шанувальників Нарбута. Всенародна #onelove!»


АНКЕТА для охочих отримати книжку Мирослави Мудрак «Образний світ Георгія Нарбута і творення українського бренду

Частину першого накладу ми надамо бібліотекам та культурним установам, а також поширимо серед лідерів думок, професійної аудиторії. Для найбільших поціновувачів Нарбута та охочих отримати книжку ми підготували анкету. Серед усіх заявників оберемо тих, хто отримає книжку з першого накладу українською. Чекаємо на ваші натхненні та ґрунтовні відповіді. 

АНКЕТА: https://forms.gle/RfATWg3BVXBGRLSi6

Про позитивний результат відбору ми повідомимо згодом, електронним листом. 

 


Хто ви з героїв Нарбута? ТЕСТ

Георгію Нарбуту — 135 років. Талановитий український митець лишив по собі багату та різноманітну творчу спадщину. Це — цілий український Всесвіт. Ми підготували жартівливий тест, який допоможе вам дізнатися, яка з робіт Нарбута найбільше імпонує вашому характеру. Хто ви —  могутній гетьман, елегантний чорний кіт, екзотична лялька чи любі всім сто гривень? Дуже важливо дізнатися про себе всю правду, саме зараз. 
Пам’ятайте — у кожному жарті лише частинка жарту.