Серія перекладів, започаткована видавництвом РОДОВІД спільно з Оленою Червоник – це початок багаторічної системної праці із запровадження в український науковий та мистецький простір фундаментальних текстів з історії мистецтва та, зокрема, з історії та теорії фотографії. Дефіцит знань з теорії та історії фотографії особливо очевидний, адже систематичне вивчення фотографічного медіума не входить в освітню програму жодного українського художнього чи гуманітарного вузу.

Ідея створити серію перекладів важливих наукових текстів українською виникла у 2018 році, а вже навесні 2019-го почалася робота над першими двома виданнями в межах проєкту “Серія перекладів фундаментальних наукових текстів з історії та теорії фотографії й мистецтва”: Geoffrey Batchen “Burning with Desire” / Джеффрі Бетчен "Вогонь бажання: зародження фотографії” та John Tagg “Burden of Representation” /Джон Теґґ "Тягар репрезентації. Есеї про множинність фотографій та історії". Наразі відбувається переклад, редакція та верстка книг, які вийдуть друком у жовтні 2019. Переклад та видання цих двох текстів стали можливими за підтримки Українського культурного фонду.

Більшість (80%) першого накладу цих видань буде поширено безкоштовно серед профільних інституцій, бібліотек та читачів, зацікавлених у дослідженні фотографії.

Залишити заявку для отримання безкоштовних примірників можна тут.

Підписатися на електронну розсилку, що інформує про хід проєкту, можна за цим посиланням.

Кілька слів про команду проєкту, яку працює над Серією перекладів: за вибір текстів для перекладу українською та їх наукову редакцію відповідає Олена Червоник – PhD докторантка з історії мистецтва у Victoria University of Wellington (Нова Зеландія). Над текстами перших двох книжок працюють перекладачки Ярослава Стріха та Юстина Кравчук/ФОП Хвиль, літературна редакція Ярини Цимбал/ФОП Цимбал та Богдан Завітій. Партнерка проєкту, дизайнерка Альона Соломадіна відповідальна за візуальний стиль та дизайни. Координує проєкт Марія Панченко і, разом з Анастасією Білоусовою, вдвох підбирають необхідні фотоілюстрації до обох книжок з різних бібіліотек, колекцій, музеїв світу. Тетяна Ватажишина адмініструє проєкт. Юридичні та бухгалтерські послуги надає Ольга Саух. Анна Бровченко разом з ФОП Клименко відповідальні за піар та комунікації. Загальне керівництво проекту – Лідія Лихач.

Перші публікації проєкту:

KRYTYKA / Олена Червоник. Конструювання фотографії

KORYDOR / Олена Червоник ДЖЕФФРІ БЕТЧЕН: ВОГОНЬ БАЖАННЯ: ЗАРОДЖЕННЯ ФОТОГРАФІЇ

Видання Серії:

Джефрі Бетчен (Geoffrey Batchen) "Вогонь бажання: зародження фотографії”

Праця Джефрі Бетчена розповідає про виникнення фотографічного медіума, який став можливий на початку XIX сторіччя в добу європейського Романтизму саме тому, що він оприявнив розуміння історії як реально відбутого минулого, а не як міфологічної ментальної конструкції.

Джон Теґґ (John Tagg) "Тягар репрезентації: есеї про множинність фотографії та історії"

Джон Теґґ аналізує застосування фотографії як документу в судах, госпіталях, поліції та інших державних інститутах, що організовують та контролюють соціум.

Facebook сторінка проєкту

Instagram сторінка